Bioodpady

V rámci optimalizace odpadového hospodářství a snahy splnit veškeré legislativní požadavky kladené na obce, uvažuje město Blatná  o zavedení některých změn v odpadovém hospodářství.

Zásadní změnou, která přichází v úvahu, je zavedení odvozového systému sběru biologicky rozložitelného odpadu (door-to-door systém). Současný systém sběru bioodpadu ve městě Blatná se po provedení fyzického rozboru směsného komunálního odpadu ukázal jako nedostatečný. Hnědé nádoby přímo u domu by měly občanům zajistit pohodlí, protože s vytříděným rostlinným odpadem už nemusí chodit na sběrná místa. Ovšem je třeba nastavit optimální systém nakládání s bioodpady, aby se městu nepřiměřeně nezvyšovaly náklady na odpadové hospodářství.

Fyzický rozbor směsného komunálního odpadu (916.33 kB)

Do jaké nádoby by se biologicky rozložitelné odpady rostlinného původu třídily:

kontejner na bioodpad

Co jsou biologicky rozložitelné odpady rostlinného původu?

• Ze zahrady (tráva, listí, plevele, suché květiny, větve, květiny z truhlíků, květináčů i se zeminou, apod.)
  • Kuchyňský biologicky rozložitelný odpad (slupky a odřezky ovoce a zeleniny, zvadlé řezané květiny, apod.)

O všech budoucích změnách v systému sběru a nakládání s odpady ve městě Blatná budou občané včas informováni. Rádi bychom požádali o spolupráci, protože jedině tak může město splnit požadavky, které na nás nová odpadová legislativa klade.

Prosíme, prokažte nám součinnost s vyplněním Dotazníku pro domácnosti ohledně nakládání   s odpady ve městě Blatná, ve kterém nám vyjádříte také Váš názor na zavedení door-to-door systému svozu biologicky rozložitelných odpadů (přistavení hnědé popelnice k Vaší nemovitosti).

Prosíme o vyplnění dotazníku nejpozději do pátku 10. 12. 2021.

Za vyplnění Dotazníku předem děkujeme!

Odbor životního prostředí, MěÚ Blatná

Úřad Blatná