Výpis z evidenční karty řidiče (nebo zasílání informací o změnách v bodovém hodnocení řidiče).

Výpis z evidenční karty řidiče obsahuje informace o získaných řidičských oprávněních, vystaveném řidičském průkazu, evidovaných trestech za přestupky a trestné činy spáchaných na úseku provozu na pozemních komunikacích, aktuální počet bodů.

Průběžné informace o zápisu a odečítání bodů v registru řidičů může řidič dostávat též automaticky prostřednictvím SMS či e-mailu. Žádost o zasílání informací o změnách v bodovém hodnocení může řidič podat prostřednictvím Portálu dopravy, případně u obecního úřadu obce s rozšířenou působností dle místa svého bydliště (v takovém případě ovšem řidič musí předem v Portálu občana zadat své telefonní číslo nebo svůj e-mail).

Odbor dopravy poskytuje tyto informace podle § 121 zákona č. 361/2000 Sb., zejména orgánům státní správy, soudům a orgánům trestního řízení, za účelem konkrétního řízení, obcím v rozsahu potřebném pro jejich činnost a fyzickým osobám, jedná-li se o údaje o nich vedené.

Žádost o výpis z evidenční karty řidiče je možné podat u kteréhokoli úřadu obce s rozšířenou působností. Žádost o zasílání informací o změnách v bodovém hodnocení řidiče lze podat prostřednictvím Portálu dopravy nebo u úřadu obce s rozšířenou působností příslušného podle bydliště řidiče.

Bc. Naděžda Víznerová tel. 383 416 225 email: viznerova@mesto-blatna.cz
Bc. Dominika Peroutková tel. 383 416 224 email: peroutkova@mesto-blatna.cz
Ing. Hana Vohryzková  tel. 383 416 221  email: vohryzkova@mesto-blatna.cz

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a jeho prováděcí vyhláška č. 31/2001 Sb.

• doklad totožnosti
  • ověřenou plnou moc, pokud jedná osoba o které jsou dotyčné údaje vedeny, v zastoupení

Za vydání výpisu z evidenční karty řidiče: 30 Kč za první stranu výpisu a 10 Kč za každou další stranu, s výjimkou orgánů, které jsou podle zákona o poplatcích od tohoto poplatku osvobozeny (zejména orgány státní správy).

Za podání žádosti o změnách v bodovém hodnocení řidiče, pokud je žádost podána prostřednictvím úřadu: 100 Kč. Podání žádosti o změnách v bodovém hodnocení prostřednictvím Portálu dopravy je zdarma.

Formulář „Žádost o výpis z evidenční karty řidiče“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo je k dispozici ke stažení zde.

Formulář „Žádost o zasílání změn bodového hodnocení“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo je k dispozici ke stažení zde. Typ: DOCX dokument, Velikost: 67.87 kB