Výzva k předregistraci žadatelů pro kotlíkové dotace určené pro domácnosti s nižšími příjmy

KOTLÍKOVÉ DOTACE PRO NÍZKOPŘÍJMOVÉ DOMÁCNOSTI

Kotlíkovou dotaci lze čerpat na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním, které nesplňují 3., 4. nebo 5. emisní třídu a jejichž provoz bude od 1. září 2022 zakázán.

Jihočeský kraj hledá potenciální zájemce o kotlíkovou dotaci pro nízkopříjmové domácnosti. Na základě zaregistrovaného počtu zájemců o kotlíkovou dotaci bude na začátku roku 2022 stanovena Jihočeskému kraji částka, o kterou si bude moci žádat Ministerstvo životního prostředí. Je tedy velmi důležité, aby dotazník vyplnilo co nejvíce domácností splňujících podmínky (viz Informační leták).

Proto byl připraven dotazník, který slouží pouze pro zjištění zájmu o kotlíkové dotace ze strany domácností s nižšími příjmy v Jihočeském kraji. Dotazník není jakkoli závazný a nelze jej považovat za podání žádosti o kotlíkovou dotaci.

Termín vyplnění je do konce roku 2021!

Dotazník lze vyplnit

• Online na https://kotlikovedotace.kraj-jihocesky.cz
  • Formulář dotazníku lze v případě zájmu zaslat e-mailem (napište zprávu na kotliky@kraj-jihocesky.cz, nebo využijte informační linku 386 720 323),
  • otazník je také dostupný na www.mesto-blatna.cz v aktualitách. Vyplněný formulář můžete zaslat e-mailem na kotliky@kraj-jihocesky.cz nebo odeslat poštou  na adresu Krajský úřad Jihočeského kraje, Odbor evropských záležitostí, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice
  • je také možné vyplnit osobně přímo na odboru evropských záležitostí Krajského úřadu Jihočeského kraje

Příjem žádostí o kotlíkovou dotaci pro nízkopříjmové domácnosti se předpokládá na jaře 2022. Žádost o dotaci bude podávána výhradně elektronicky přes webovou aplikaci Portál občana s následným povinným doručením listinné verze žádosti a příloh na Krajský úřad Jihočeského kraje. Pro podání žádosti bude k dispozici podrobný návod.

INFORMAČNÍ LETÁK.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 651,57 kB

DOTAZNÍK_KOTLÍKOVÉ DOTACE PRO NÍZKOPŘÍJMOVÉ DOMÁCNOSTI.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 645,31 kB