Povolení k provozování stanice měření emisí

Povolení k provozování stanice měření emisí

Povolení k provozování stanice měření emisí
Stanici měření emisí může provozovat fyzická nebo právnická osoba, která má k jejímu provozování vydané povolení.
Fyzická osoba nebo právnická osoba, která má zřízenu nebo hodlá zřídit stanici měření emisí, se sídlem v obvodu obce s rozšířenou působností Blatná, a která má k jejímu provozování příslušné živnostenské oprávnění.
Ing. Jan Valášek tel. 383 416 220 email: valasek@mesto-blatna.cz

Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a jeho prováděcí vyhláška č. 211/2018 Sb.

• doklad totožnosti,
  • v případě právnické osoby výpis z obchodního rejstříku,
  • popis nebytových prostor, které musí být jsou podle kolaudačního rozhodnutí nebo kolaudačního souhlasu určeny k této činnosti a stavební uspořádání těchto prostor provozování stanice měření emisí umožňuje, včetně příjezdových komunikací a parkoviště, a dokumenty dokládající vlastnické nebo jiné právo k užívání k nim,

• popis přístrojů, zařízení a programového vybavení, které jsou nezbytné pro řádné provádění měření emisí a souvisejících úkonů, a dokumenty dokládající vlastnické nebo jiné právo opravňující žadatele k jejich užívání,

• seznam obsahující jména a bydliště fyzických osob, které jsou držiteli profesního osvědčení kontrolního technika a dokumenty dokládající právní vztah žadatele k těmto osobám,

• návrh vnitřní organizační struktury a systému vnitřní kontroly.

• plnou moc, pokud jedná žadatel v zastoupení.

Žádost o povolení k provozování stanice měření emisí nemá přesně strukturovanou podobu a lze ji napsat volnou formou. Kromě standardních náležitostí dle správního řádu musí žádost obsahovat zejména druh stanice měření emisí, kterou hodlá provozovat, a adresu místa, kde hodlá stanici měření emisí provozovat.

Správní poplatky

Za vydání nového povolení: 1 500 kč