Povolení připojení sousední nemovitosti ke komunikaci (sjezd)

Povolení připojení sousední nemovitosti ke komunikaci (sjezd)

Povolení připojení sousední nemovitosti ke komunikaci (sjezd)
Každý kdo hodlá zřídit připojení sousední nemovitosti ke komunikaci, zrušit takové připojení nebo provést jeho úpravu je povinen požádat silniční správní úřad (odbor dopravy) o povolení.
Toto povolení se vydává s ohledem na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích a nenahrazuje stavební povolení, ohlášení či jiné potřebné povolení dle stavebního zákona k souvisejícím stavbám (např. garáže, rodinného domu, oplocení apod.); je ovšem nutným podkladem k vydání takového povolení. Pokud by povolení připojení (sjezdu) mělo být podkladem pro společné územní a stavební řízení, vydává silniční sprání úřad povolení formou závazného stanoviska, v ostatních případech se vydává rozhodnutí.
Fyzická nebo právnická osoba uvedená v předchozím odstavci, nebo osoba zmocněnce, jedná-li žadatel v zastoupení.
Odbor dopravy MěÚ Blatná je příslušný k vyřizování výše uvedených žádostí, které se týkají silnic II. a III. třídy ve správním obvodu obce z rozšířenou působností Blatná a místních komunikací ve městě Blatná. Dále pak na místních komunikacích v obcích ve správním obvodu obce z rozšířenou působností Blatná, které podepsali s městem Blatná veřejnoprávní smlouvu týkající se agendy silničního správního úřadu.
Výkon silničního správního úřadu na silnicích I. třídy provádí Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice, odbor dopravy a silničního hospodářství.
Ing. Jan Valášek tel. 383 416 220 email: valasek@mesto-blatna.cz

Zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a jeho prováděcí vyhláška č. 104/1997 Sb.

• situaci, ze které bude jednoznačně patrné v jakém místě bude připojení zřízeno, vč. jeho parametrů (šířka, umístění propustku, zakreslení rozhledových trojúhelníků, poloměru připojení k pozemní komunikaci atd.)
  • stanovisko vlastníka / majetkového správce dotčené komunikace (pokud není doloženo, je možné po dohodě zajistit tento doklad prostřednictvím odboru dopravy)
  • závazné stanovisko Policie ČR, Dopravního inspektorátu Strakonice (pokud není doloženo, je možné po dohodě zajistit tento doklad prostřednictvím odboru dopravy)
  • doklad totožnosti
  • výpis z obchodního rejstříku, jedná-li se o právnickou osobu
  • plnou moc, pokud jedná žadatel v zastoupení

Účastníci řízení
Účastníkem řízení je vždy žadatel a vlastník / správce dotčené pozemní komunikace.
Lhůta pro vyřízení žádosti
Lhůta pro vyřízení žádosti je stanovena správním řádem a činí 30 dní.
Poplatky
Za povolení připojení nemovitosti ke komunikaci 500 Kč
Úprava nebo zrušení připojení - bez poplatku

• Formulář „Žádost o vydání rozhodnutí o povolení připojení sousední nemovitosti ke komunikaci“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo stáhnout zde.

dnes, čtvrtek 5. 8. 2021
pátek 6. 8. slabý déšť 22/11 °C