Vydání paměťové karty vozidla (podniku) pro digitální tachograf

Vydání paměťové karty vozidla (podniku) pro digitální tachograf (nové, výměna po ukončení platnosti, z důvodu změny údajů nebo za ztrátu/odcizení/poškození).
Žadatelem o vydání paměťové karty vozidla (podniku) je provozovatel vozidla/vozidel, vybaveného/vybavených záznamovým zařízením podle Nařízení Rady ES č. 2135/98 – digitálním tachografem.
Platnost karty vozidla (podniku) je 5 let od jejího vydání.
Fyzická nebo právnická osoba, která má v ČR bydliště nebo místo podnikání, liší-li se od bydliště (v případě fyzické osoby), nebo sídlo (v případě právnické osoby). Žádost je možné podat u kteréhokoliv úřadu obce s rozšířenou působností.
Bc. Naděžda Víznerová tel. 383 416 225 email: viznerova@mesto-blatna.cz
V případě nepřítomnosti:
Zdeňka Jíchová           tel. 383 416 223          email: jichova@mesto-blatna.cz

Zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě.
-         doklad totožnosti
-         úřední doklad o existenci právnické či fyzické osoby (výpis z obchodního rejstříku, živnostenský list, koncesní listina apod.) nebo jeho ověřená kopie
-         plnou moc, pokud věc bude vyřizovat jiná osoba než jednatel společnosti či fyzická osoba podnikatele
-         původní kartu vozidla (podniku), pokud se nejedná o vydání nové karty, ztrátu nebo odcizení
Lhůta pro vyřízení žádosti
S ohledem na skutečnost, že paměťové karty jsou vyráběny centrálně, je lhůta pro vydání karty nejdéle 15 pracovních dní od podání žádosti.
Poplatky
Vydání paměťové karty vozidla (podniku) pro digitální tachograf (bez ohledu na důvod)
Formulář „Žádost o vydání paměťové karty vozidla (podniku)“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo je k dispozici ke stažení zde.

dnes, čtvrtek 5. 8. 2021
pátek 6. 8. slabý déšť 22/11 °C