Vydání paměťové karty řidiče pro digitální tachograf

Vydání paměťové karty řidiče pro digitální tachograf (nové, výměna po ukončení platnosti, z důvodu změny údajů nebo za ztrátu/odcizení/poškození).
Povinnost být držitelem karty řidiče má osoba, která hodlá řídit vozidlo vybavené záznamovým zařízením podle Nařízení Rady ES č. 2135/98 – digitálním tachografem a je držitelem příslušného řidičského oprávnění pro řízení takového vozidla.
Platnost karty řidiče je 5 let od jejího vydání.
Fyzická osoba, která je držitelem příslušných řidičských oprávnění a které se výše uvedená povinnost týká, pokud má v ČR trvalý pobyt nebo, jde-li o osobu, která nemá trvalý pobyt na území České republiky, obvyklé bydliště. Žádost je možné podat u kteréhokoliv úřadu obce s rozšířenou působností.
Bc. Naděžda Víznerová tel. 383 416 225 email: viznerova@mesto-blatna.cz
Zdeňka Jíchová   tel. 383 416 223 email: jichova@mesto-blatna.cz

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a prováděcí vyhláška č. 124/2007 Sb.
-         doklad totožnosti
-     platný řidičský průkaz (žádost lze případně podat i současně se žádostí o vydání řidičského průkazu – v tomto případě bude paměťová karta vyrobena až po vyrobení řidičského průkazu)
-         původní kartu řidiče, pokud se nejedná o vydání nové karty, ztrátu nebo odcizení
Lhůta pro vyřízení žádosti
S ohledem na skutečnost, že paměťové karty jsou vyráběny centrálně, je lhůta pro vydání karty nejdéle 15 pracovních dní od podání žádosti. Pokud je se žádostí o vydání paměťové karty současně podána žádost o vydání řidičského průkazu, prodlužuje se tato lhůta o dobu nutnou pro výrobu řidičského průkazu.
Poplatky
Vydání paměťové karty řidiče pro digitální tachograf (bez ohledu na důvod)                         700 Kč
Formulář „Žádost o vydání paměťové karty řidiče“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo je k dispozici ke stažení zde.

dnes, středa 14. 4. 2021
zataženo 7 °C 0 °C