Vývoz vozidla do jiného státu

Vývoz vozidla do jiného státu

Vývoz vozidla do jiného státu

Tento popis se vztahuje na situace, kdy má být vozidlo registrované v ČR, nebo i vozidlo neregistrované, pokud má schválenu technickou způsobilost, vyvezeno do jiného státu a tam následně zaregistrováno (např. z důvodu prodeje, odstěhování vlastníka vozidla do jiného státu apod.). Za účelem vývozu se vozidlu přidělují registrační značky určené pro vývoz s omezenou platností, nejdéle na 3 měsíce.

Stávající vlastník vozidla (fyzická nebo právnická osoba) nebo osoba (právnická či fyzická) zplnomocněná vlastníkem vozidla. V případě vývozu vozidla neregistrovaného v ČR žádá nový vlastník vozidla (cizinec).

K podání žádosti o vývoz (přidělení vývozních registračních značek) vozidla, které je v ČR registrováno, je příslušný kterýkoliv úřad obce s rozšířenou působností. K podání žádosti o vývoz (přidělení zvláštních vývozních značek vozidla) v případě vozidla, které nebylo v ČR dosud registrováno, je příslušný úřad obce s rozšířenou působností, v jehož obvodu má prodejce vozidla sídlo.

Bc. Anna Hajníková tel. 383 416 223 email: hajnikova@mesto-blatna.cz
Bc. Dominika Peroutková tel. 383 416 224 email: peroutkova@mesto-blatna.cz

• plnou moc, pokud jedná osoba která není vlastníkem vozidla
  • technický průkaz; u vozidla v ČR neregistrovaného příp. i jiný doklad o technické způsobilosti vozidla (např. cizí technický průkaz)
  • osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz), pokud se jedná o vozidlo již registrované v ČR
  • protokol o evidenční kontrole, který není starší 30 dní, nejedná-li se o nové vozidlo
  • zelenou kartu, pokud se jedná o vozidlo v ČR dosud neregistrované
  • doklad o nabytí vozidla, pokud se jedná o vozidlo v ČR dosud neregistrované
  • registrační značky vozidla, pokud se jedná o již v ČR registrované vozidlo
  • údaje o osobě, která bude vozidlo užívat po dobu platnosti registrační značky na vývoz (jedná se o jméno, příjmení a datum narození, příp. obchodní firmu a IČ, adresu a stát), které uvede vlastník vozidla v žádosti

Vystavení registračních značek určených na vývoz u vozidel vybavených 2 kusy značek činí 400 Kč
Vystavení nové registrační značky určené na vývoz u vozidel vybavených 1 kusem značky (přípojná vozidla, motocykly, traktory, pracovní stroje) činí 200 Kč

V případě vozidla, které je již v ČR registrováno, se k výše uvedenému správnímu poplatku přičítá ještě 50 Kč za změnu údajů.

Formulář „Žádost o vydání tabulky s registrační značkou na vývoz“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo stáhnout zde.

dnes, pátek 26. 11. 2021
mírné sněžení 3 °C -1 °C
sobota 27. 11. mírné sněžení 4/-2 °C
neděle 28. 11. mírné sněžení 3/-2 °C