Ukončení vyřazení (dříve dočasného vyřazení) silničního vozidla z provozu

Ukončení vyřazení (dříve dočasného vyřazení) silničního vozidla z provozu

Ukončení režimu vyřazení (dříve dočasného vyřazení nebo depozitu) silničního vozidla z provozu
Ukončení vyřazení vozidla (dříve dočasného vyřazení nebo depozitu) – vyzvednutí uložených registračních značek a osvědčení o registraci vozidla (tzn. malého technického průkazu)
Vlastník vozidla (fyzická nebo právnická osoba) nebo osoba zplnomocněná vlastníkem vozidla.
Žádost o ukončení vyřazení vozidla se podává u toho úřadu obce s rozšířenou působností, který vozidlo vyřadil (tj. u kterého jsou uloženy registrační značky a osvědčení o registraci vozidla).

Upozornění:

Všechna vozidla, která byla ke dni 31.12.2014 dočasně vyřazena (bez ohledu na to, jestli vlastník vozidla dočasné vyřazení případně prodlužoval či nikoliv), jsou ode dne 1.1.2015 považována za vozidla vyřazená z provozu.

Vozidla, která byla  ke dni 31.12.2014 dočasně vyřazena, toto dočasné vyřazení bylo učiněno před 30.6.2013 (včetně) a jejichž vlastníci neoznámili adresu místa kde je vyřazené vozidlo umístěno a účel jeho využití do konce roku 2015, jsou ode dne 1.1.2016 považována za zaniklá (dříve trvale vyřazená), pozbyla technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích, bez možnosti opětovného zprovoznění.

Vlastník vozidla, které je vyřazeno z provozu a toto vyřazení trvá déle než 12 měsíců, je povinnen bez zbytečného odkladu po uplynutí této lhůty oznámit úřadu obce s rozšířenou působností, který provedl vyřazení vozidla, adresu místa, kde je vyřazené silniční vozidlo umístěno a účel jeho využití.

Zdeňka Jíchová tel. 383 416 223 email: jichova@mesto-blatna.cz
Bc. Dominika Peroutková tel. 383 416 224 email: peroutkova@mesto-blatna.cz

• technický průkaz
  • doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (zelenou kartu)
  • doklad, kterým se prokazuje že vozidlo má platnou technickou prohlídku (pokud platnost technické prohlídky provedené před vyřazením vozidla dosud neskončila, postačí zápis v technickém průkazu, pokud v průběhu vyřazení vozidla platnost technické prohlídky skončila, je nutné předložit protokol o nově provedené technické prohlídce).
  • plnou moc, pokud jedná osoba, která není vlastníkem vozidla

Bez poplatku
Formulář „Žádost o vyřazení silničního vozidla z provozu, ukončení vyřazení silničního vozidla z provozu a zápis zániku“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo stáhnout zde.

dnes, čtvrtek 5. 8. 2021
pátek 6. 8. slabý déšť 22/11 °C