Schválení technické způsobilosti jednotlivě přestavěného vozidla

Schválení technické způsobilosti jednotlivě přestavěného vozidla

Přestavbou vozidla se rozumí změna nebo úprava podstatných částí mechanismu nebo konstrukce provozovaného vozidla. Jednotlivě přestavěné vozidlo musí splnit všechny podmínky a technické požadavky vyžadované právními předpisy, která platila v době výroby vozidla. Přestavbu lze schválit pouze v případě vozidla, které je registrováno v registru silničních vozidel.  O přestavbu se nejedná, jestliže výrobce vozidla prohlásí podstatnou část mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla za náhradní díl k vozidlu (pak se jedná pouze o změnu údajů, stejně jako při zápisu přestavby, která byla hromadně schválená).

Při přestavbě vozidla, včetně přestavby následné, musí zůstat zachována alespoň jedna původní podstatná část mechanismu nebo konstrukce vozidla.

Vlastník vozidla (fyzická nebo právnická osoba) nebo osoba (právnická či fyzická) zplnomocněná vlastníkem vozidla.

Ke schválení technické způsobilosti jednotlivě přestavěného vozidla je příslušný kterýkoliv úřad obce s rozšířenou působností.

Ing. Jan Valášek tel. 383 416 220 email: valasek@mesto-blatna.cz

• podrobný popis přestavby vozidla
  • návrh na změnu údajů zapisovaných v technickém průkazu vozidla
  • technický popis a výkresovou dokumentaci systému, konstrukční části nebo samostatného technického celku vozidla, pokud nebyla schválena jejich technická způsobilost typu
  • technický protokol vypracovaný zkušební stanicí (stanice technické kontroly s příslušným oprávněním)
  • protokol o technické prohlídce vozidla, pokud vozidlo podléhá pravidelným technickým prohlídkám
  • další případné doklady, osvědčující, že přestavěné vozidlo bude odpovídat příšlušným právním předpisům  (např. souhlas výrobce s přestavbou, vyjádření pověřené zkušebny apod.)
  • plnou moc, pokud jedná osoba která není žadatelem

Lhůta pro vyřízení žádosti
Na žádost o schválení technické způsobilosti přestavby jednotlivého vozidla se vztahují lhůty uvedené ve správním řádu, tedy 30, resp. 60 dní (ve složitých případech).

1 000 Kč

Formulář „Žádost o schválení technické způsobilosti jednotlivě přestavěného vozidla“ je možno vyzvednout na odboru dopravy nebo stáhnout zde.

dnes, čtvrtek 5. 8. 2021
pátek 6. 8. slabý déšť 22/11 °C