Přidělení registrační značky elektrického vozidla

Přidělení registrační značky elektrického vozidla

Na základě žádosti vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla se souhlasem vlastníka lze k silničnímu vozidlu, které používá jako palivo výlučně elektrickou energii či vodík, nebo které používá tato paliva v kombinaci s jiným palivem, jeli hodnota emisí CO2 v kombinovaném provozu nejvýše 50g/km, přidělit registrační značku elektrického vozidla. Jedná se o značku obsahující velká písmena „EL“.

Žádost lze podat nejdříve spolu s žádostí o zápis vozidla do registru silničních vozidel nebo i na vozidlo již registrované.

Lhůta pro vydání značky činí 15 dní ode dne podání žádosti.

Podat žádost o přidělení značky elektrického vozidla je právo vlastníka či provozovatele silničního vozidla, které splňuje výše uvedené podmínky, nikoliv povinnost.

Vlastník nebo provozovatel vozidla se souhlasem vlastníka vozidla (fyzická nebo právnická osoba) nebo osoba (právnická či fyzická) zplnomocněná vlastníkem či provozovatelem vozidla.

K provedení tohoto úkonu je příslušný kterýkoliv úřad obce s rozšířenou působností.

Zdeňka Jíchová tel. 383 416 223 email: jichova@mesto-blatna.cz
Ing. Hana Vohryzková tel. 383 416 224 email: vohryzkova@mesto-blatna.cz

Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a jeho prováděcí vyhlášky.

• plnou moc, pokud jedná osoba, která není vlastníkem nebo provozovatelem vozidla
  • technický průkaz
  • osvědčení o registraci vozidla
  • tabulky se stávajícími registračními značkami vozidla, pokud se jedná o vozidlo již zapsané v registru silničních vozidel

Poplatky

Vydání registrační značky elektrického vozidla je osvobozeno od poplatku. Pokud je současně s přidělením registrační značky elektrického vozidla podána žádost o zápis do registru silničních vozidel nebo zápis změny vlastníka nebo provozovatele vozidla, je od poplatku osvobozen i tento úkon.

V tomto případě není stanoven předepsaný formulář žádosti.

dnes, středa 14. 4. 2021
zataženo 7 °C 0 °C