Portál veřejné správy

Portál veřejné správy je nejjednodušší cesta k informacím a službám celé veřejné správy. Na jednom místě je zde možné nalézt zveřejňované a veřejně přístupné informace veřejné správy včetně zákonů, formulářů elektronického podání, Czech POINT@home, Národního katalogu otevřených dat, Registru smluv, návodů na řešení všech životních situací ve vztahu k orgánům veřejné moci a seznamu datových stránek. Součástí portálu je i přímý přístup do uživatelského portálu datových schránek a na informační stránky Czech POINTu.

Portál je svým zaměřením určen pro širokou veřejnost, státní správu a samosprávu, státní i soukromé organizace včetně podnikatelů, živnostníků a cizinců. Tomuto dělení odpovídá i struktura nabízených informací. Portál je rozdělen na čtyři informační sekce pro občany, pro podnikatele, pro cizince a pro orgány veřejné správy.

PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY - https://portal.gov.cz

Pokud na Portálu veřejné správy zadáte přihlášení, objeví se nové okno s přihlášením do PORTÁLU OBČANA. Tento portál po přihlášení umožní přihlášenému uživateli

• přijímat a posílat datové zprávy v ISDS
  • spravovat své údaje ze základních registrů
  • ukládat a spravovat své doklady a dokumenty
  • podávat cokoli na kterýkoli úřad.

Přihlásit se můžete buď prostředníctvím datové schránky ( je nutné mít zřízenou datovou schránku fyzické nebo podnikající fyzické osoby)  nebo prostřednictvím e-identity ( je doporučené použít elektronický občanský průkaz, který nabízí vysokou úroveň důvěry )

dnes, úterý 18. 5. 2021
středa 19. 5. slabý déšť 12/6 °C